Emeriti

Emeriti at the Department of Psychology, University of Copenhagen.

Navn Titel E-mail
Anders Gade Associate Professor emeritus anders.gade@psy.ku.dk
Annie Høgh Associate Professor emerita annie.hogh@psy.ku.dk
Axel Larsen Professor emeritus larsen.axel@psy.ku.dk
Birgit Bork Mathiesen Associate Professor emerita birgit.bork.mathiesen@psy.ku.dk
Claus Bundesen Professor emeritus claus.bundesen@psy.ku.dk
Gretty Mirdal Professor emerita gretty.mirdal@psy.ku.dk
Hanne Munck Associate Professor emerita hanne.munck@psy.ku.dk
Helle Andersen Associate Professor emerita helle.andersen@psy.ku.dk
Helmer Bøving Larsen Associate Professor emeritus helmer.larsen@psy.ku.dk
Ingrid Leth Associate Professor emerita ingrid.leth@psy.ku.dk
Ivy Schousboe Associate Professor emerita ivy.schousboe@hotmail.com
Jens Berthelsen Associate Professor emeritus jens.berthelsen@psy.ku.dk
Judy Gammelgaard Associate Professor emerita judy.gammelgaard@psy.ku.dk
Kresten Bjerg Associate Professor emeritus kresten.bjerg@psy.ku.dk  
Lisbeth Eriksen Emerita lisbeth.eriksen@psy.ku.dk
Mariane Hedegaard Professor emerita mariane.hedegaard@psy.ku.dk
Nini Prætorius Docent Professor emerita,
Dr.Phil.
nini.praetorius@psy.ku.dk
Ole Dreier Professor emeritus ole.dreier@psy.ku.dk
Peter Elsass Professor emeritus peter.elsass@psy.ku.dk
Tom Teasdale Associate Professor emeritus tom.teasdale@psy.ku.dk